This movie requires Flash Player 9

Sveiki, malonu, kad apsilankėte

Nori keisti pasaulį į žalesnį?
Jautiesi atsakingas už savo aplinką?
Gyveni ne vien šia diena, bent retkarčiais susimąstai apie ateitį?

Skaityk daugiau >>

Tavo balsas

Ar pritariate, kad būtų rengiamas antras referendumas dėl atominės elektrinės statybų Lietuvoje

Rezultatai

Loading ... Loading ...
2018 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Žymos

Tags

Projektas “IŠSAUGOKIM NERINGĄ”

Kaišiadorių urėdijos turistinės trasos ir apžvalgos taškai


Artėjant šiltajam metų laikui norime daugiau laiko praleisti gamtoje. Miesto gyventojai užplūsta  miškus ir ežerų pakrantes. Dažnas norime rasti mūsų laukiančias jaukias poilsiavietes, įrengtus pažintinius takus ir pritaikytas poilsiui ežerų pakrantes. Ar susimąstėte, kas tyliai ir nemačiomis atlieka šiuos darbus? Iš kur į poilsiavietes atkeliauja mediena?

Šiame straipsnyje trumpai pristatysime skaitytojams Kaišiadorių miškų urėdijos teritorijoje esančius pažintinius takus ir poilsiavietes. Šiltuoju metų laiku lankytojai gali rinktis vieną iš dviejų turistinių trasų: kairiojo Neries kranto arba Girelės pažintinį taką. Jei esate pasiryžę tikram turistiniam iššūkiui sukite link Neries upės, kur Vievio girininkijos teritorijoje galėsite įveikti 18 km. žiedinę trasą. Trasa prasideda kelio Vievis-Maišiagala 5 kilometre. Maršrutas pritaikytas keliaujantiems automobiliu, dviračiu bei pėsčiomis. Pakeliui išvysite Neries kilpas ir slėnį, griovas, šaltiniuotas pakrantes, žolelėmis žydinčias pievas, raguvas.

Urėdijos darbuotojai pasirūpino, kad būtų, kur atsikvėpti. Žygeiviai gali apsistoti 5 poilsiavietėse ar nakvoti stovyklavietėje (būtina suderinti su urėdija iš anksto).

Norintys eiti trumpesnį atstumą gali rinktis Girelės pažintinį taką. Kaišiadorių miškininkai pasistengė, kad trasoje laisvai ir patogiai jaustųsi ir dviratininkai bei lankytojai, turintys judėjimo negalią- takas išklotas lentomis, specialiai įrengtos prasilenkimo ir apsisukimo aikštelės. Trasos ilgis nesiekia dviejų kilometrų. Tačiau vaizdingais sustojimais tikrai nenusileidžia ilgajai Neries upės kairiojo kranto trasai. verta paminėti ir kasmet šioje atkarpoje vykstančias bėgimo varžybas.

Urėdijos teritorijoje keliautojai gali ne tik eiti nutiestomis trasomis, bet pasirinkti vieną ar kelis apžvalgos taškus. Pavyzdžiui, Panerių šilo regykloje galite akimis aprėpti plotą iki paties Kernavės miestelio ir išvysti bažnyčios bokštą. Šią regyklą lankytojai suras Kairiojo Neries kranto turistinės trasos pradžioje. Na o norintys pasižvalgyti ne po miškus, o po vandens plotus ir stebėti pavasarinį paukščių judėjimą ar peryklas gali rinktis Mergakalnio regyklą.  Ji yra aukščiausioje Kauno marių pakrantės vietoje, siekiančioje 47 metrus virš vandens, iš kurios matosi įspūdingos pakrančių atodangos, mariose stūksančios salos bei hidroakumuliacinės elektrinės baseinas. 2004 metais, respublikinės rekreacinių objektų apžiūros metu, užėmė antrąją vietą regyklų ir atokvėpio vietų kategorijoje.

Mėgstantys istorinius objektus neturėtų aplenkti Lašinių piliakalnio. Tai garsiosios legendomis apraizgytos Strėvos pilies spėjama vieta. Šiandien šios istorinės vietos nepastebėti einant pro šalį neįmanoma, o užkopus ant kalno akys turės, kur nukrypti – lankytojus apsupa miško vaizdai ir tolimas horizontas. tačiau iki 2004 m. piliakalnis buvo apaugęs medžiais, kurie užstodavo lankytojams vaizdą ir slėpė patį istorinį objektą.

Visoms šioms trasoms ir regykloms įrengti panaudota Kaišiadorių urėdijos teritorijoje išauginta mediena ir miškininkų darbas. Pačiame urėdijos teritorijos centre įkurtas 25 ha. ploto Kaišiadorių miškų urėdijos medelynas, kuriame auginamos eglės, klevai, vinkšnos, obelys, ožekšniai ir kitų rūšių medžiai. Kasmet medelyne auginama apie 5,0 mln. miško sodmenų.

Taigi, kitąsyk atradę jūsų laukiančią jaukią poilsiavietę geru žodžiu paminėkite miškų urėdijos darbuotojus ir saugokite įdėtą jų triūsą.

Daugiau informacijos apie urėdijos teritorijoje esančius lankytinus objektus rasite www.kaismu.lt arba apsilankę pačioje urėdijoje Miškininkų g. 1, Kaišiadorys.

Pasidalink:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress