This movie requires Flash Player 9

Sveiki, malonu, kad apsilankėte

Nori keisti pasaulį į žalesnį?
Jautiesi atsakingas už savo aplinką?
Gyveni ne vien šia diena, bent retkarčiais susimąstai apie ateitį?

Skaityk daugiau >>

Tavo balsas

Ar pritariate, kad būtų rengiamas antras referendumas dėl atominės elektrinės statybų Lietuvoje

Rezultatai

Loading ... Loading ...
2018 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Žymos

Tags

Projektas “IŠSAUGOKIM NERINGĄ”

Miškas ir jūra – suderinami malonumai


Lietuvos pajūris vilioja poilsiautojus pirmiausia Baltijos jūros teikiamais malonumais, ypač tebesitęsiant šiltajam metų sezonui. Tačiau dažnam poilsiautojui pajūris būtų visai kitoks be savo miškingų plotų, kur praleidžiamas laikas paįvairina atokvėpio valandas. Lietuvos pajūryje išsidėsčiusiuose VĮ „Kretingos miškų urėdijos“ miškuose lankosi daugybė žmonių. Ką gali pasiūlyti jūsų poilsiui ši Lietuvos vieta?

VĮ „Kretingos miškų urėdija“ rekreaciniams miškams šiuo metu yra paskyrusi 4692 ha miško, kurį sudaro ir miško parkai, ir kurortų miškai, ir miestų miškai, ir miško parkai valstybinių parkų rekreacinėse zonose, ir rekreaciniai miško sklypai. Poilsiui ir pažintiniams tikslams skirti objektai kuriami bendradarbiaujant su regioniniais parkais ir savivaldybėmis – taip, pavyzdžiui, gimė į Salantų regioninį parką patenkančiame Šauklių riedulyne įrengtas „Pažintinis takas“, kurio 300 metrų iškloti medinėmis lentomis, taigi pritaikyti neįgaliesiems.

Šauklių riedulyno „Pažintiniu taku“ keliaujama nuo valandos iki dviejų, pailsėti galima specialiai tam įrengtoje aikštelėje, greta yra vandens telkinys. Tačiau šis takas ne vienintelis, skirtas maloniam pasivaikščiojimui gamtoje, – urėdijai priklausančiame Pajūrio regioniniame parke įrengtas „Litorinos“ vardą gavęs dviejų kilometrų ilgio ekologinis gamtos pažintinis takas, vedantis senosios Litorinos jūros pakrante. Prie kiekvieno įdomaus tako objekto pastatyta informacinė lentelė – iš viso jų 15. Takas įrengtas prie Olando kepurės kalno – XX amžiuje Klaipėdos miesto pirklių gildijos pasodintame unikaliame miške, taigi jis yra visai šalia jūros ir veda iki pat Melnragės. Vaikščiodami taku ne tik susipažinsite su tokiais kraštui nebūdingais medžiais kaip platanalapiai klevai, kėniai, bukai, maumedžiai, bet ir pastebėsite senus apkasus bei kadaise Karaliaučių, Klaipėdą ir Rygą jungusiu senuoju pašto keliu vingiuojančią „Litorinos“ tako atkarpą, taip pat aplankysite „Memel Nord“ – iš Antrojo pasaulinio karo laikų išlikusią pakrantės artilerijos bateriją, lietuviškai vadinamą „Juodąja tvirtove“. Joje organizuojamos įvairios ir suaugusius, ir vaikus žavinčios ekskursijos.

Rekreaciniais objektais garsi Šventosios girininkija, joje naujai įrengta poilsiavietė „Miškas visiems“ su pasivaikščiojimo taku, taip pat galima aplankyti poilsiavietę, pavadintą „Laumių vingiu“, išbandyti Padarbio miške įkurtą dviračių taką, pasivaikščioti „Ežio taku“ bei „Ežiuko takeliu“. Žmonėms su negalia pritaikytas Monciškėse įrengtas paraplegikų serpantininis takas, priklausantis Lietuvos paraplegikų asociacijos landšafto terapijos centrui ir suteikiantis galimybę pasidžiaugti mišku ir jūra judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Lenkimų girininkijos miške šalia kelio Kretinga-Skuodas įrengta Lenkimų poilsiavietė, miškininkų sukurta iš buvusios pelkės. Poilsiavietėje galima pasigėrėti natūralia gamta ir gal net pamatyti perinčias gulbes. Įrengiant poilsiavietę, iš pelkės buvo suformuotas ir pusės hektaro dydžio tvenkinys, kurio vieną krantą su kitu jungia du lieptai. Poilsiavietėje įrengtos keturios didelės pavėsinės su baldais, yra tualetai, persirengimo kabinos, mašinų stovėjimo aikštelė – tai, ko reikia patogiam jūsų poilsiui gamtoje.

Poilsiavimo sąlygoms VĮ „Kretingos miškų urėdijos“ miškuose pagerinti daug gerų darbų nuveikė girininkas Rimantas Kviklys, miškų rekreacinio sutvarkymo darbus pradėjęs dar 1976 metais. Šiuo metu rekreacinių objektų – poilsiaviečių, stovyklaviečių, atokvėpio vietų, pažintinių takų ir t. t. – įrengimui ir priežiūrai VĮ „Kretingos miškų urėdija“ kasmet skiria beveik šimtą tūkstančių litų. Ieškantys malonių įspūdžių, norintys gauti naujų žinių, kokybiškai pailsėti, o kartu ir pasimėgauti jūros oru yra kviečiami pakeliauti po urėdijai priklausančius miškus ir aplankyti aprašytas ir dar neaprašytas vietas – patirti atradimo nuostabą ir džiaugsmą.

 

Norėdami sudalyvauti ekskursijoje po „Memel Nord“ – „Juodąją tvirtovę“,

kreipkitės:

El. Paštu:

Telefonu: 8-611-53232

Pasidalink:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress