This movie requires Flash Player 9

Sveiki, malonu, kad apsilankėte

Nori keisti pasaulį į žalesnį?
Jautiesi atsakingas už savo aplinką?
Gyveni ne vien šia diena, bent retkarčiais susimąstai apie ateitį?

Skaityk daugiau >>

Tavo balsas

Ar pritariate, kad būtų rengiamas antras referendumas dėl atominės elektrinės statybų Lietuvoje

Rezultatai

Loading ... Loading ...
2018 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Žymos

Tags

Projektas “IŠSAUGOKIM NERINGĄ”

VĮ Jonavos miškų urėdijos teritorijoje – kelionės laiku


Vienos iš jauniausių Lietuvos urėdijų VĮ „Jonavos miškų urėdijos“ veiklos zonoje yra daug puikių vietų poilsiui ir edukacijai – pažintinių takų, apžvalgos aikštelių, daug atokvėpio vietų, kelios stovyklavietės, gausu poilsiaviečių. Urėdijos teritorijoje yra šeši įvairios paskirties draustiniai, ypač įdomūs turistams – Lomenos kraštovaizdžio bei Lietavos hidrografinis draustiniai. Kalbininkas Kazimieras Kuzavinis 1964 metais iškėlė hipotezę, kad pastarajame tekantis Lietavos upelis davė vardą Lietuvai. Hipotezė kai kurių mokslininkų kritikuojama, tačiau pamatyti vietą, kur galėjo prasidėti Lietuva, paspėlioti, pamąstyti apie krašto kilmę yra verta ir įdomu. Įdomu aplankyti ir Lomenos kraštovaizdžio draustinį, kuris išsiskiria įdomiu reljefu, taip pat užkopti į jame stūksantį Tartoko piliakalnį, pasigrožėti Lietavos baseine ir jo apylinkėse gausiais juodaisiais gandrais.

Širvintos valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje saugomas Širvintos upės slėnis, jo kraštovaizdis, natūrali vingri upės vaga, žiobrių nerštavietės. Šventąją itin pamėgę baidarininkai, keliaujant upe ne tik atsiveria puikūs vaizdai, bet ir patiriama nuotykių – ilgam į atmintį įstrigs Metelio rėva, akmenuota, sekli upė.

Raketinė bazė prie Dumsių – dar viena vieta, verta drąsiųjų dėmesio. Dabar ten stūkso apžvalgos aikštelę galinti atstoti natūraliai susiformavusi gamtinė kopa, sutvarkyti privažiavimai, aplinka, nutiestas pasivaikščiojimo takas. Tai, kad bazėje slėptos tolimojo nuotolio branduolinės raketos, duoda peno vaizduotei. VĮ „Jonavos miškų urėdijos“ teritorija ypatinga tuo, kad joje ypač daug sovietinės armijos reliktų, galinčių pritraukti istorijos mėgėjus ir šiaip smalsuolius, mėgstančius pasižvalgyti po įdomias vietas.

Svilonių girininkijai priklausančiame Karmėlavos miške, visai netoli Kauno, stūkso Storoji pušis, kuriai apie 350 metų. Ko gero, daugybė žmonių po šia pušimi sėdėjo, prie jos šnekėjosi ar kasdien pro šalį praeidavo, o dabar, šiuolaikiniams pušies lankytojams, šalia įrengta poilsio aikštelė, kurioje ilsintis ir žvelgiant į 36 metrų aukščio ir 112 centimetrų skersmens medį, galima ir apie visus tuos praeityje gyvenusius žmones pagalvoti, į XVIII amžių vaizduotėje nusikelti.

Jonavos medelyno teritorijoje Jonavos miškų urėdas Vytautas Daukševičius 2003 metais įrengė rekreacinę zoną, pritaikytą neįgaliesiems bei prisidedančią prie moksleivių švietimo.  Patvenkus upelį, suformavus dirbtines kalvas, šlaitus, duota pradžia poilsiavietei. Vientisą rekreacinį kompleksą sudaro laužavietės, pavėsinės, tiltai ir tilteliai, neįgaliųjų judėjimui pritaikyti mediniai takai. VĮ „Jonavos miškų urėdija“ bendradarbiauja su Kauno Antano Vienožinskio menų kolegija, kurios studentų darbų galima pamatyti Jonavos medelyno poilsio zonoje.

Jonavos rajone yra kaimas pavadintas Akluoju Ežeru. Visai netoli jo, miške, telkšo Ilgajo ežeras, šalia kurio – šįkart iš tikrųjų ežero, ne kaimo – įrengta stovyklavietė, parinkta vieta ir laužavietei. Aplankyti esate kviečiami ir Svilonių girininkijoje įkurtą Guldynų stovyklavietę prie Neries upės, uogaudami ir grybaudami ar šiaip keliaudami per miškus sustokite įrengtose atokvėpio aikštelėse.

Urėdas Vytautas Daukševičius kartu su kitais urėdijos darbuotojais nuolat stengiasi kurti rekreacinius objektus – štai Jonavoje kasant trasą dujotiekiui liko duobė, kurią pagilinus padarytas ežeriukas, šalia įrengta dabar labai populiari ir noriai miestiečių lankoma poilsiavietė.

Keliaudami po VĮ „Jonavos miškų urėdijos“ teritoriją, lankydami įspūdingiausias jos vietas, plaukiodami baidarėmis, ilsėdamiesi poilsiavietėse susipažinsite su dar nepažintomis Lietuvos vietomis ir mintimis pakeliausite laiku, ir iš tikrųjų pailsėsite.

Pasidalink:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress