2019 m. rugsėjo 21 d., pirmą kartą Lietuvoje organizavome tarptautinę upių švarinimo iniciatyvą „River Cleanup“. Tai bendruomeniškas, plastiko atliekų problemas iškeliantis švarinimosi renginys. Iniciatyvoje dalyvavome kartu su 15 kitų šalių. Šiuo projektu atkreipėme dėmesį į tai, kad net 80 proc. plastiko į vandenynus patenka per upes, todėl upių tarša turi globalias pasekmes.

Belgijoje kilusi iniciatyva „River Cleanup“ 2018-ais metais subūrė 10 tūkst. dalyvių iš 59-ių Europos miestų, kuriems pavyko surinkti apie 100 tonų šiukšlių. 2019 m. projektas išaugo iki 10-ies upių tvarkymo: Volgos, Reino, Šeldės, Maso, Neries, Nemuno, Drino, Belajos, Dono ir Dunojaus.

Vilniuje, Kaune, Jonavoje ir Klaipėdoje 16-oje tvarkymo vietų susibūrę 500 savanorių iš viso surinko 20 tonų šiukšlių iš Neries bei Nemuno upių ir jų pakrančių. Pagal kiekį daugiausiai surinkta cigarečių nuorūkų, taip pat rastas akumuliatorius, prekybos centro vežimėlis, virš 100 padangų ir kiti daiktai. Įdomiausiai radiniai: senos radijo kasetės, kompaktiniai diskai, biuro kėdė, pypkė, akių šešėlių paletė, telefonas, sudeginta palapinė su miegmaišiais, nėštumo testas ir kt.

Esame dėkingi savo partneriams: Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras ir jų projektas „Atliekų kultūra“, „Rimi Lietuva“, AB „Plasta“, „Rūpi“, „Radisson Blu Lietuva“, informacinis partneris „LRT televizija“.

Mūsų draugai: „Kūrybos kampas 360“, Studentų gamtininkų mokslinė draugija „SGMD“, „Žalianamis“ – atviras jaunimo centras, „Fridays For Future Vilnius“, „Blue Oceans PR“.

Renginį palaiko: Vilniaus miesto savivaldybė, LR Aplinkos ministerija.

Renginio akimirkos nuotraukose.

Daugiau informacijos apie tarptautinę iniciatyvą čia.

2020 m. tvarkymasis vyks birželio 6 d.

Share This